الگوریتم ملخ ها

الگوریتم ملخ ها

در این پست یک الگوریتم بهینه سازی به نام الگوریتم بهینه سازی ملخ را پیشنهاد می‌کنیم. در مقاله ای که این الگوریتم ملخ ها منتشر شده است آن را برای چالش های بهینه سازی ساختاری بکار گرفته است. در این مقاله اینطور آمده: الگوریتم پیشنهادی مدل های مورد نظر را در نظر گرفته و رفتار ملخ را در طبیعت برای حل مسایل بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌دهد. الگوریتم GOA اولین بار است که در مجموعه‌ای از مشکلات تست از جمله CEC۲۰۰۵ برای آزمایش و بررسی عمل‌کرد خود و به طور کمی بررسی می‌شود. سپس برای یافتن شکل بهینه برای یک truss ۵۲ بار، truss ۳ – ۴، و تیر cantilever برای نشان دادن قابلیت کاربرد آن بکار می‌رود. نتایج نشان می‌دهد که الگوریتم پیشنهادی قادر به ارایه نتایج عالی در مقایسه با الگوریتم های شناخته شده است. نتایج کاربردهای واقعی نیز مزایای GOA را در حل مشکلات واقعی با فضاهای جستجوی ناشناخته نشان می‌دهد.
الگوریتم ملخ ها در سال 2017 منتشر شده است. این الگوریتم نیز همانند سایر الگوریتم های بهینه سازی سعی در یافتن جواب بهینه در میان چندین پاسخ می باشد. الگوریتم بهینه سازی ملخ جز تازه ترین و یکی از قدرتمندترین الگوریتم های بهینه سازی به حساب می آید. شبیه سازی این مقاله بصورت کامل انجام شده و حالا شما می توانید با تغییر تابع هدف خود و با تغییراتی بسیار ساده مسئله ی خود را توسط این الگوریتم بهینه سازی نمایید. از طرفی به دلیل تازه بودن این الگوریتم چاپ مقالات علمی توسط آن و انجام پروژه متلب با آن بسیار راحت تر از سایر الگوریتم ها نظیر الگوریتم ژنتیک و ازدحام ذرات و … می باشد.
شاید علاقه مند باشید در مورد مطالب زیر بیشتر بدانید:

برای دانلود مقاله می توانید با کلیک رو دکمه زیر دانلود کنید
و برای دانلود رایگان کد الگوریتم ملخ ها در متلب روی دکمه زیر گوگل+1 کلیک کنید, پس از آن لینک دانلود برای شما ظاهر می شود و می توانید رایگان الگوریتم GWO Grasshopper Optimisation Algorithm را دانلود کنید.
سفارش انجام پروژه با الگوریتم ملخ ها

درصورتیکه نیاز به شبیه سازی مسئله یا مقاله خود با الگوریتم ملخ ها دارید، با کلیک بر روی کلید زیر پروژه دلخواه خود را سفارش دهید.
انجام پروژه متلب, انجام پروژه متلب , انجام پروژه متلب, انجام پروژه متلب

برچسب ها:
Optimization, Optimization techniques, Heuristic algorithm, Metaheuristics, Constrained optimization, Benchmark, Algorithm, GWO Grasshopper Optimisation Algorithm

2 پاسخ
  1. الهام خوشبخت
    الهام خوشبخت گفته:

    با سلام و احترام
    جدیدترین الگوریتم که مربوط به ۲۰۱۹ ب بعد باشه، دارید برای آموزش لینک شو برام بفرستید، که ان شاالله خریداری کنم.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .